0_Македонија.ПорталОпштество

Тренчевска: Работиме на зголемување на обемот и достапноста на социјалните услуги

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска зборувајќи за измените во Законот за работни односи и правата и услугите на лицата со попреченост рече дека со измената на Законот за работни односи кој што во моментот е во собраниска процедура опфатени се и занаетчиите како целна група на која што ќе им се дозволи работа во недела.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close