0_Македонија.ПорталОпштество

Тренчевска: Продолжува поддршката на Сојузот на борците

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска оствари средба со претседателот на Сојузот на борци, Никола Стојановски, на која уште еднаш беше потврдена поддршката на Владата на Сојузот на борците во негувањето на традициите, одбележувањето на светлите датуми од Народноослободителната војна, и зачувување на споменот на борците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close