0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерОпштество

Тренчевска: Проблемот со насилството врз жените се решава координирано меѓу надлежните институции и граѓанскиот сектор

Насилството врз жените повеќе не е семеен или приватен проблем, туку е општествен. Нема да се толерира и со сите можни средства ќе се спротивставиме на кој било облик на насилство врз жените, вклучително и семејното насилство. За овој проблем не треба да молчиме и да го игнорираме туку сите заедно и координирано, со заедничка посветеност да го решаваме, истакна министерката за  труд и социјална политика Јованка Тренчевска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close