0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерВидео изјаваЕкономијаМакедонија.СлајдерОпштество

Тренчевска: Покачувањето на минималната плата до 18.000 денари ќе биде во најкус можен рок

Заложба на Владата е минималната плата во износ до 18 илјади денари да се покачи во најбрз можен рок, а до 20 илјади денари до крајот на нејзиниот мандат, најави министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close