Дописници МКДОпштински вести

Тренчевска од Струмица: Ги унапредуваме правата и услугите од социјална заштита согласно потребите на граѓаните

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска, денешната посетата во Струмица ја почна со заеднички појадок со корисниците во станбените единици кои со процесот на деинституционализација се преместени од Заводот „Бања Банско“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close