0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталЕкономијаОпштество

Тренчевска: Експертската поддршка од МОТ и учество во изработката на новиот Закон за работни односи е од големо значење

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска оствари средба со националниот координатор на Меѓународната организација на трудот, Емил Крстановски, на која се зборуваше за приоритетите на Владата кои се поврзани со заштитата и почитувањето на работничките права и се дел од Програмата за работа на Владата, како и значењето на социјалниот дијалог во општеството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close