Општество

Тренчевска: Достапноста и ефикасноста на стручните лица се значајни во испораката на правата и услугите кон граѓаните​

За потребите и предизвиците со кои се соочуваат центрите за социјална работа на ниво на држава и нивното понатамошно успешно решавање и надминување, е разговарано на денешната средна на министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со директорите на центрите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close