0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Тренчевска: Дневниот центар за деца со попреченост во Липково ја потврдува успешноста на социјалната реформа

Специјализираниот Дневен центар кој пружа услови за деца со попреченост во липковското село Оризаре функционира успешно, оцени денеска министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска која со градоначалникот на Општина Липково, Еркан Арифи, го посети Центарот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close