0_Спорт.ПорталФудбал

Тренерска смена во Херта

Германскиот прволигаш Херта му врачи денеска отказ на тренерот Пал Дардаи поради серијата лоши резултати и само двете победи на последните осум натпревари во Бундеслигата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close