0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДИнтервјуКултураКултура.Слајдер

Трајков за МИА: По над 40 години се прават  посериозни зафати во штипскиот Центар за култура „Ацо Шопов“

Центарот за култура „Ацо Шопов“ - Штип е дом на уметници, актери, но и на младите. Се наоѓа во централното градско подрачје, покрај реката Отиња, a негови соседи се три факултети и Музејот на град Штип. Импонзантен објект во кој се случуваат најголемите настани од областа на културата, уметноста. Неговата сцена ја познаваат бројни домашни и странски уметници, а во оваа сала се испеани и антологиските хитови на Фестивалот за забавна музика „Макфест“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close