Посетете ја новата веб страна на МИА
0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидеоВидео изјаваПолитикаПолитички партии

Трајанов: Ќе поддржиме Влада ако се почитува Амандманот 6 од Уставот

Во Клубот на пратеници вечерва во тек е средбата на премиерот Димитар Ковачевски со лидерите на коалициски партнери на СДСМ. Претседателот на Демократски сојуз Павле Трајанов во изјава за медиумите пред почетокот на работната вечера рече дека верува оти на средбата освен за приоритетите на владеачката коалиција со претседателот на Владата Ковачевски, ќе се разговара и за можното влегување на Алијанса за Албанците во Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close