Политички партии

Трајанов: Со амадман на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата обезбедени 250 милиони денари, средства за Интервентниот фонд во земјоделството

Една од главните одлики и карактеристики на неработниците и неспособните е китењето со туѓи перја. Токму ова старо народно правило важи и за власта преводена од СДСМ и Зоран Заев. Имено, на амандманската расправа за Буџетот за 2022 година по неколкучасовна аргументирана дебата и силен притисок од страна на нашите пратеници, беше усвоен Амандманот за обезбедување на финансиски средства во висина од околу 250 милиони денари за Интервентниот фонд во земјоделството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close