0_Web_АктуелноПолитикаПолитички партии

Трајанов: Резервиран сум дека Беса ќе се вклучи во ново парламентарно мнозинство

Имам резерви дека Беса комплетно се приклучува кон ново парламентарно мнозинство, затоа што таму е лидер Биљал Касами, дали тој ја контролира ситуација, претпоставувам дека да, бидејќи се работи за исклучително стабилна личност и вакви пресврти не се очекуваат баш од Беса. Но, се е можо на политичката сцена. Веројатно ќе имаме во текот на утрешниот ден нови , додатни информации, можеби со нови прегрупирања, можно е ова ново парламентарно мнозинство може да се зголеми но може и да останат под 60 пратеници, рече Трајанов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close