Политички партии

Трајанов: Неопходни се измени при избор на судии на Уставен суд

На денешната прес-конференција во Собранието на Република Северна Македонија, претседателот на партијата истакна дека нема конкурс, или, барем, јавна објава за избор на судии за да можат заинтересираните да се пријават.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close