0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Трајанов: Идејата не беше да ја „срушиме“ Владата, туку да ги заштитиме стратешките интереси

Лидерот на Демократски сојуз Павле Трајанов попладнево во врска со францускиот предлог изјави дека идејата не била да ја „срушат“ Владата, туку за да спречат загрозување на стратешките интереси.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close