ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Трас: Ја повикуваме Русија на деескалација и водење конструктивни преговори за Украина

Британската министерка за надворешни работи Лиз Трас денеска ја повика Русија, пред состанокот на шефовите на дипломатиите на САД и Русија, да ги смири тензиите и да води конструктивни разговори за Украина, предупредувајќи дека инвазијата на таа земја ќе доведе до големи човечки загуби.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close