ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Трас не отстапува од економскиот план

Британската премиерка Лиз Трас денеска го бранеше својот економски план, кој ги наруши финансиските пазари, истакнувајќи оти е подготвена да преземе „контроверзни“ чекори за повторно да го поттикне економскиот раст и дека нема да го промени курсот и покрај превирањата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close