СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Трамп ја тужи својата внука и Њујорк тајмс за напис за сомнителни даноци

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ја тужи својата внука и весникот „Њујорк тајмс“ поради напис од 2018 година, во кој се тврди дека бил вмешан во „сомнителни даночни шеми“, објави Би - Би - Си.

Back to top button
Close
Close