0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДОпштински вестиСторија

Традиционални домашни производи секоја сабота дел од понудата на градскиот пазар во Делчево

Производството на традиционални домашни производи од волна и ковачки алат, сè уште се негува во неколку делчевски села. Своите рачни изработки самите производители редовно ги пласираат секоја сабота на градскиот пазар, кои, како што велат самите, им се меѓу најбараните од купувачите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close