0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Тотенхем подготвен да плати 20 милиони евра за трансфер на Траоре

Премиерлигашот Тотенхем ја финализираше цената за играчот од средниот ред на Вулверхемптон, Адама Траоре, објави „Sky Sports“.

Лондон, 25 јанаури 2022 (МИА) – Премиерлигашот Тотенхем ја финализираше цената за играчот од средниот ред на Вулверхемптон, Адама Траоре, објави „Sky Sports“.

Според британскиот медиум, Волвс се подготвени да го пуштат играчот за 25 милиони евра, но Спарс можат да понудат само 20 милиони евра.

Најверојатно, Вулверхемптон ќе се согласи на оваа цена, а Тотенхем ќе може да го позајми играчот.

Спарс се договорија со 25-годишниот Шпанец до 2026 година.

Траоре е проценет на 28 милиони евра од „Transfermarkt“. Тој оваа сезона одигра 19 натпревари во Премиер лигата и постигна еден гол. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close