БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Топ чанел: Министерката Грвала отворено побара сојуз меѓу Албанија и Косово против Србија

Косовската министерка за надворешни работи, Доника Грвала, на заедничка прес-конференција со нејзината албанска колешка Олта Џачка во Тирана, побара сојуз со Албанија и други земји во регионот против Србија, пренесува Топ чанел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close