0_Магазин.ПорталСцена

Том Хенкс го најави Филмскиот музеј во Лос Анџелес

Лос Анџелес може да се пофали со музеи за сѐ, но досега немало ниеден посветен на кино. По децении одложувања, Филмскиот музеј на Академијата ќе биде отворен за јавноста следната недела.

Back to top button
Close
Close