0_Спорт.ПорталСпортТенис

Томиќ го предизвика Кирјос на тениски дуел, Кирјос одби

Австралискиот тенисер Бернард Томиќ (29) му понуди на својот поранешен пријател и сонародник Ник Кирјос(27) шанса меѓусебните несогласувања да ги решат на теренот во дуел за два милиона долари, но Кирјос ја одби понудата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close