0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_МИА Истражува.ПорталИнтервјуМакедонија.Слајдер

Томас Вајц за МИА: Има огромен политички притисок врз Бугарија, изолирани се од некои ЕУ-проекти

Австрискиот европратеник од редовите на зелените и член на повеќе парламентарни делегации со земји од Западниот Балкан, Томас Вајц, во интервју за МИА вели дека врз Бугарија има огромен дипломатски притисок да го крене ветото кон Северна Македонија и е уверен дека прашањето ќе се реши веднаш штом се формира нова влада во Софија.

Back to top button
Close
Close