СветСвет.Портал

Токио: Ракетните тестирања на Пјонгјанг претставуваат закана

Јапонската Влада верува дека ракетните тестирања на Пјонгјанг претставуваат закана и за соседните земји и за меѓународната заедница, изјави заменик генералниот секретар на владата во Токио, Јошихико Исозаки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close