Дописници МКДЛокални избори 2021Политички партии

Тодоров: Со проектот „Зелено Кавадарци“ ќе се намали загадувањето во општината

Кавадарци е една од најзагадените општини во Северна Македонија. Со проектот „Зелено Кавадарци“ предвидуваме низа мерки кои ќе имаат за цел да го намалат загадувањето во општината и ќе ги зголемиме зелените површини во градот, соопшти на денешната прес- конференција Горан Тодоров, кандидат за градоначалник од СДСМ и коалицијата.

Back to top button
Close
Close