БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Товарниот брод со околу 400 бегалци и мигранти сè уште плови во Егејското море

Товарниот брод со околу 400 бегалци и мигранти што плови под турско знаме, а вчера беше лоциран источно од островот Крит, според грчките медиуми, сè уште не е пренесен на некое од пристаништата во Грција и сè уште се наоѓа во водите на Егејското море, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close