Дописници СветЕвропа

Тимот на Макрон го „предаде“ Бајру во 2017 година и се обиде да го купи, тврдат новинарите Даве и Лом

Некои макронисти „наведоа дека би можеле да платат за да го надоместат“ малиот број изборни единици доделени на партијата на Франсоа Бајру Модем, според двајцата новинари кои минатата недела ја објавија книгата „Предавникот и ништожноста“, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close