ХроникаХроника.Портал

Тешко повреден возач во сообраќајка кај селото Желино

Во СВР Тетово вчера било пријавено дека на регионалниот пат Скопје - Тетово кај селото Желино се случила сообраќајна несреќа меѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“ и товарно моторно возило „сканиа“, со тетовски регистарски ознаки, при што едно лице се здобило со тешки телесни повреди.

Back to top button
Close
Close