БизнисБизнис.ПорталЕкономија

ТЕЦ Осломеј ќе почне со работа како што е предвидено, изјави Битиќи

Набавката на јаглен за ТЕЦ Осломеј, според последните информации што ги добив, е во тек, затоа што има избрано понудувач, компанијата веќе има започнато со испорака на количини на јаглен. Таму треба да се креираат одредени резерви за блокот да почне, истакна вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close