СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Техан: ЕУ по вторпат го одложи продолжението на трговските преговори со Австралија

Австралискиот министер за трговија, Ден Техан, денеска изјави дека Европската унија по вторпат ја одложи новата рунда преговори за потенцијалниот договор за слободна трговија, во услови на затегнати односи откако Канбера го откажа договорот со Франција вреден 40 милијарди долари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close