Дописници МКДОпштински вести

Тетовските карате-судии Ангела Анѓелкоска и Ветон Мурати се стекнаа со балкански судиски лиценци

На 21-то Балканско првенство во карате за кадети, јуниори и У21, кое се одржа минатиот викенд во Риека, Хрватска, националните судии Ангела Анѓелкоска и Ветон Мурати од Тетово се стекнаа со балкански лиценци за карате-судии, што претставува нивно напредување во судиската кариера.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close