0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДМИА ИстражуваОпштествоСторија

Тетовецот Вангел Неделковски на средовечна возраст почнал хоби – изработка на украсни предмети од метал

Педесетина изработени украсни предмети од метал, камен и стиродур се резултат на тригодишното хоби, што дури на 54 годишна возраст почнал да го практикува тетовецот Вангел Неделковски. Тој поради здравствен проблем, почнал да работи само половина работно време.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close