БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерСветСвет.Портал

Тесла постигна рекордна продажба

Производителот на електрични автомобили „Тесла“ се справи со проблемите со синџирот на снабдување и глобалниот недостиг на микрочипови за да забележи рекордна квартална продажба и профит, објави Би-Би-Си.

Back to top button
Close
Close