0_Магазин.ПорталАвтомобилиБизнис.СлајдерМагазин

„Тесла“ повлекува 1,1 милион возила поради дефект со прозорците

Ова масовно повлекување опфаќа возила „Модел 3“ (произведени 2017 - 2022), „Модел Ипсилон“ (2021 - 2022), „Модел С“ и „Модел Икс“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close