0_Спорт.ПорталРакометСпорт

Тесен пораз на македонските ракометарки од Норвешка

Македонската женска ракометна репрезентација загуби минимално вечерва во првиот од двата пријателски натпревари закажани во Скопје против Б – селекцијата на Норвешка со 26:27.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close