ЕвропаЕвропа.Портал

Тензично на белоруските граници со ЕУ

Не стивнува кризата со бегалците на границата меѓу Белорусија и Полска, а ЕУ нема пристап до теренот и бара полските власти да и дадат дозвола, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close