0_Магазин.ПорталЗдравје

Темните дамки под ноктите – знак на висок холестерол или срцеви заболувања

Ваквите дамки ги има на рацете, како и на стапалата. Тие се појавуваат кога малите крвни садови се оштетени и напукнати, оставајќи мали „крвни дамки“ кои се гледаат низ ноктот. Овие точки на крварење обично не предизвикуваат физичка болка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close