БалканДописници СветПолитикаСвет.Слајдер

Телефонски разговор Радев-Ван дер Белен

Претседателот на Бугарија Румен Радев оствари телефонски разговор со шефот на австриската држава Александар Ван дер Белен, соопшти прес-службата на претседателот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close