0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Телефонски разговор Османи-Чолет, поздравени заложбите за смирување на состојбите во Украина

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и советникот на Стејт департментот на САД, Дерек Чолет денеска имале телефонски разговор во кој изразиле заемна поддршка за суверенитетот, територијалниот интегритет и неповредливоста на границите на Украина, подвлекувајќи ја важноста од заштитата на човековите права и упатиле повик за деескалација на состојбите во интерес на европската сигурност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close