0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Телефонски разговор Османи – Реинсалу: Продолжува соработката со Естонија особено во сферата на дигитализацијата

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска имаше телефонски разговор со новиот министерот за надворешни работи на Естонија, Урмас Реинсалу и притоа изрази задоволство од билатералните односи меѓу двете земји и ја реафирмира заложбата за развој на соработката, особено во сферата на дигитализација, користејќи го естонското искуство за модернизација и дигитализација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close