0_Македонија.ПорталПолитика

Телефонски разговор Османи – Ал Нахјан

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска имаше телефонски разговор со министерот за надворешни работи и меѓународна соработка на Обединетите Арапски Емирати, Неговото Височество Шеик Абулах бин Зајед Ал Нахјан, соопшти МНР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close