ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Телефонски разговор Нинисто – Путин

Претседателот на Финска, Саули Нинисто телефонски разговараше со рускиот колега Владимир Путин за плановите на Хелсинки за членство во НАТО

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close