БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Телефонски разговор Вучиќ – Борел

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска телефонски разговараше со високиот претставник на Европската унија (ЕУ) за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close