Дописници СветСвет

Телефонски разговор Блинкен – Кулеба

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска оствари телефонски разговор со министерот за надворешни работи на Украина, Димитриј Кулеба, фокусиран на руското воено натрупување на украинската граница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close