СветСвет.Портал

Телефонски разговор Бајден – Макрон

Американскиот претседател Џо Бајден и неговиот француски колега Емануел Макрон во денешниот телефонски разговор се осврнаа на зајакнување на европската одбрана, соопшти Белата куќа. Разговорот се случи во време кога Вашингтон се обидува да ги подобри билатералните односи по жестокиот спор околу подморниците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close