0_Магазин.ПорталВидеоМагазинНаука и технологија

Телефонските говорници во Њујорк заминуваат во историјата

Покрај практичната намена, телефонските говорници со десетлетија се појавуваа и во поп-културата - од стрипови до холивудски блокбастери и ТВ-емисии. Но, обожавателите на Супермен, на пр., може да се утешат со фактот дека Менхетн ќе задржи четири телефонски говорници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close