0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Телеком: Се поставува опрема од најновата генерација за 5Г услуги, досега покриени 11 градови

Од август досега покриени се 11 градови во централниот и западниот дел на државата, а до крајот на годината ќе се покријат уште две во јужниот дел: Гевгелија и Дојран.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close