0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Телата на загинатите во автобуската несреќа ќе бидат пренесени авионски во петок

Предавањето  на телата на нашите сограѓани кои ги загубија животите во трагичната автобуска несреќа во Бугарија ќе биде направено преку организиран државен протокол во четврток или најдоцна во петок, информира Министерот за надворешни работи Бујар Османи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close