БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Тегелтија: Мирот и стабилноста во БиХ не се загрозени, не може да се прави паралела меѓу ситуацијата во БиХ и Украина

Претседавачот на Советот на министри на БиХ, Зоран Тегелтија, денеска во разговор со специјалниот пратеник на премиерот на Велика Британија за Западен Балкан, Стјуарт Пич, изјави дека мирот и стабилноста во БиХ не се загрозени и дека не може да се направи паралела меѓу БиХ и Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close